?>
0
Fiyat Aralığı
Listeleme
KPSS KİTAPLARI
KPSS Kitapları kategorimizde 2020 de sınava girecek öğrencilerimiz için en uygun KPSS kitaplarını sunuyoruz
Sıralama
Ürün bulunamadı.

KPSS Kitap Önerileri Nelerdir?

KPSS Kitap Önerileri Nelerdir?
Bir sınıf öğretmeni olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sürecinin ne kadar uzun bir maraton olduğunun farkındayım. Uzun ve yorucu olan bu sınav maratonunda en önemli sorun hangi kaynaktan çalışmak gerektiğidir. Piyasada binlerce yayın bulunmaktadır. Ancak önemli olan bu yayın bolluğu değil, doğru ve kaliteli yayınlarla KPSS’ye çalışmaktır. Sizlere bu makalemde KPSS’ye çalışırken faydalı gördüğüm yayınları ve piyasa değerlendirmesi sonucu olumlu sonuçlar vermiş kaynaklardan öneriler sunacağım. 
KPSS’ye Nasıl Çalışmalıyız?
KPSS sınavında, üniversitede okuduğunuz bölüme göre gireceğiniz oturum sayısı değişebilir. Örneğin, öğretmenlik okuyan arkadaşlarımız ayrıca KPSS’de kendi okudukları bölümle ilgili ayrıca Alan Sınavı’na girmek zorundadır. Aslında tüm sınavlarda olduğu gibi disiplinli bir çalışma her şeyin üstesinden kolayca gelmenizi sağlayacaktır. Ve istediğiniz başarıyı yakalamada size yardımcı olacaktır.
KPSS süreci en başta da dediğim gibi oldukça uzun bir maraton. İster lisans okuyun ister meslek yüksekokul mezunu olun KPSS bu eğitimler sonucu kaçılmazdır. Maalesef işe girmek ve hayatımızı kazanmak için geçmemiz gereken bu sınav geleceğimizi tayin etmemiz açısından oldukça önemlidir.  Sınavı geçmek ve mesleğimizi elimize almak için sınavı en güzel şekilde halletmemiz gerekmektedir. Dershaneye gidebilirsiniz ya da kendi başınıza çalışmanız yeterli olabilir ama bu süreci destekleyecek, kaynak kitapları, soru bankaları, deneme sınavları ve alan sınavı kaynak kitapları almanız gerekecektir. Güzel bir çalışma programı ve doğru kaynak seçimi sizi istediğiniz sonuçlarla buluşturacaktır.
KPSS’yi Kazanan Bir Öğretmen Olarak Tavsiyelerim
KPSS kitap, yayın önerilerine geçmeden sizlerle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Daha önceden iki kere KPSS’ye girmiş bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim: Sınav sürecini doğru organize edebilmek çok önemli. Hiç dershaneye gitmeden KPSS’de güzel bir sonuç elde ettim. Çünkü kendi çalışma ortamımı hazırlayarak, eksik olduğum konular hakkında başta bir çizelge çıkarmam bu yolda bana çok yardımcı oldu.  Nelerde eksik olduğunuzu bilirseniz bütün çalışmalarınızı ona göre ayarlarsınız ve böylelikle zaman kaybından kurtulmuş olursunuz. Örneğin, sözel derslerden özellikle tarih dersinde konuları aklımda tutamama gibi bir sorun yaşıyordum. Not alarak ders çalışan biri olarak 10 ay boyunca her gün tarih tekrarı yaparak ve bol soru çözerek tarih dersine çalıştım. Ve sınavda tarihten elde ettiğim başarı ben binlerce rakibimin önüne geçirdi. Tekrar ve bol soru çözmenin avantajını gözlerimle görmüş oldum.
KPSS İçin Hangi Kaynaklara Çalışmalıyım?
KPSS konusunda son zamanlarda bir sürü kaynak, yayın bulmanız oldukça mümkün. Ama diğer sınavlarda kaynak seçimi için dediğim şey burada da geçerli. Kaynak bolluğu sizi yanı yanıltmasın. Önemli olan doğru ve ihtiyacı karşılayan kaynak seçmektir. Hem kendi KPSS serüvenim süresince alıp çözdüğüm, ders çalıştığım kaynaklardan yola çıkarak hem de piyasa araştırmasıyla size bazı yayınlar önereceğim. Bunlar:
Yediiklim Yayınları
İhtiyaç Yayınları
Yargı Yayınları
İsem Yayıncılık
Benim Hocam Yayınları
Data Yayınları
Murat Yayınları
Akıllı Adam Yayınları
KR Akademi Yayınları
Beyaz Kalem Yayınları
Başkent Kariyer Yayınları
Doğru Tercih Yayınları
Yukarıda saydığım yayınların çoğunu KPSS serüvenim süresince alıp çözme imkânı buldum. Saydığım bu yayınların konu anlatımlı kaynakları, soru bankaları, deneme sınavları ve alan sınavı için yayınladığı kitaplar oldukça başarılı. Doğru bir ders çalışma programı, disiplinli çalışma ve yukarıda saydığım kaynakların yardımı ile sizde istediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Kaynak yayınlar için sitemize göz atabilir ve bu kaynak kitapları satın alabilirsiniz.